Class AA State team Announced

The 2018 WVSWA Class AA All-State Football
Team
First team
Offense
QB – Connor Neal, Fairmont Senior, Sr.
(captain)
WR – Drew Hatfield, Mingo Central, Jr.
WR – Abe Farrow, Oak Hill, Sr.
RB – Jake Bowen, Bridgeport, Sr.
RB – Ghovan Davidson, Robert C. Byrd,
Sr.
RB – Donavan Kirby, Weir, Sr.
RB – Ethan Payne, Poca, So.
OL – Zach Frazier, Fairmont Senior, Jr.
OL – Robert Arnold, Robert C. Byrd, Sr.
OL – Jacob Huff, Winfield, Sr.
OL – Mason Walker, Bluefield, Sr.
OL – Will Dean, Nitro, Sr.
K – Kaulin Parris, Bluefield, Jr.
UTIL - Jacob Hartman, Petersburg, Sr.
UTIL - Will Hackney, Sissonville, Sr.

Defense
DL – Sean Martin, Bluefield, So.
DL – Austin Sponaugle, Bridgeport, Sr.
DL – Terymykal Alexander, Shady Spring,
Sr.
DL – Tyler Komorowski, Weir, Sr.
LB – Daniel Romans, Elkins, Sr.
LB – Hunter Moore, Lincoln, Sr.
LB – Mike Bartram, Wayne, Sr.
LB – Arnold Martin, Bluefield, Sr.
LB – Jared Sagraves, Nicholas County,
Sr.
DB – Bronson Skeens, Poca, Sr.
DB – Juice Edwards, Bluefield, Sr. (captain)
DB – Elijah Posey, Fairmont Senior, Sr.
UTIL – Sebastian Spencer, Weir, Sr.
UTIL – Rhett Heston, Fairmont Senior,
Sr.
P/UTIL – Cason Payne, Point Pleasant,
Sr.

Second team
Offense
QB – Daylin Goad, Mingo Central, So.
WR – Jake Pitman, Fairmont Senior, Sr.
WR – Mayson Miller, Sissonville, Sr.
WR – Luke LeRose, Nicholas County, Jr.
RB – J.J. Davis, Bluefield, Sr.
RB – Evan Rose, PikeView, Sr. (captain)
RB – Desmond Fluharty, North Marion,
Sr.
OL – Deiyantei Powell-Woods, Bluefield,
Sr.
OL - Magnus Sheets, Fairmont Senior,
Sr.
OL - Trevon Franklin, Point Pleasant,
Sr.
OL - Nathan Pettus, Bluefield, Sr.
OL – Johnny Adkins, Wayne, Sr.
K – Jared Griffith, Lewis County, Jr.
UTIL – Khori Bass, Oak Hill, Sr.
UTIL - Zach Taylor, Oak Glen, Jr.

Defense
DL – Don Woodworth, Keyser, Jr. (captain)
DL – Jaden Marino, Robert C. Byrd, Sr.
DL – Colton Groves, Nicholas County,
Jr.
LB – Ben Kee, Herbert Hoover, Jr.
LB – Seth Whitt, Chapmanville, Sr.
LB – Jacob O’Dell, Nicholas County, Sr.
LB – Trey Pancake, Bridgeport, Jr.
DB – Freddie Dawson, River View, Jr.
DB – Monroe Mohler, James Monroe, Jr.
DB – Reggie Redman, Keyser, Sr.
DB – Josh Wamsley, Point Pleasant, Sr.
UTIL – Chucky Felder, Logan, Sr.
UTIL – Owen McClanahan, Poca, Jr.
UTIL – Dalton Pollack, Frankfort, Sr.
P/UTIL – Reed Reitter, Weir, Sr.

Special Honorable Mention
Brady Adkins, Point Pleasant; Caleb Bish,
Grafton; Caleb Bower, Wyoming East; Tyler Bragg, Shady Spring; Nicko Burgess, Independence; Devon Burris, Point Pleasant; Danny Bush, Roane County; Haven Chapman, Shady Spring; Nick Chaney, Oak Glen; Jaden Clarkson, James Monroe; Brady Clay, Keyser; Chase
Collier, Philip Barbour; Nick Collier, Chapmanville; John Covert, Winfield; Joel Cruickshanks, Clay County; Andrew Deal, Nicholas County; Isaac Dean, Wayne; Breeden Gilbert, Fairmont Senior; Michael Hall, Logan; D’Andre Hallaway, Bridgeport; Travis Honaker,
Oak Hill; Colton Hovermale, Lincoln; Isaiah Johnson, Bluefield; Jacob Justice, River View; Jeremiah King, Robert C. Byrd; Nate Kowalski, Fairmont Senior; Nic Kuhn, Lewis County; Dalton Malcomb, North Marion; Shawntez Matthews, Logan; Jake McCoy, Weir; Seth
McKinney, Liberty; Dakota Meadows, Poca; Ryan Metzgar, Lewis County; Gage Michael, Fairmont Senior; Doug Morral, Petersburg; Blake Moore, Grafton; Cody Moore, James Monroe; Drake Mullins, Bluefield; Brock Muncy, Man; Tanner Owens, Wayne; Phil Oxley, Chapmanville;
Exavier Posey, Fairmont Senior; Jarrad Price, Lincoln County; Jaden Rollyson, Liberty Harrison; Gavin Shamblin, Sissonville; Aiden Slusser, East Fairmont; Ryan Shoemaker, Keyser; JD Smith, Fairmont Senior; Cody Spring, Bridgeport; Matt Stone, Poca; Austin Storey,
Elkins; Ethan Travis, Oak Glen; Tanner Walls, Lincoln County; Hunter Williams, Independence; Tyce Wisnewski, Petersburg; Caleb Wynn, Clay County;

Honorable Mention
Connor Adams, Oak Glen; Josh Atwood,
Chapmanville; Nate Barth, Point Pleasant; Chase Berry, Chapmanville; Erick Bevil, Shady Spring; Ronnell Blevins, Bluefield; Chase Brown, Winfield; Daniel Browning, Man; Chance Burdette, Elkins; Trevor Cayton, Grafton; Jacob Clevenger, North Marion; Nathan
Clifton, Fairmont Senior; Garrett Conaway, North Marion; David Blanco, Frankfort; Zhantei Calloway, Nitro; Jay Cook, Poca; Seth Davis, Liberty Harrison; Damien Gonzales, Philip Barbour; Nathan Gordon, Liberty Raleigh; Erick Grimmett, Man; Gabe Hall, Point Pleasant;
Aaron Harmon, Shady Spring; Gunner Harmon, Wayne; Payton Hawkins, Lincoln; Marshall Hobbs, Lewis County; Josh Huffman, Roane County; Cole Hughart, Sissonville; Josh Jackson, Oak Hill; Colton Kennedy, River View; Michael Lemley, Oak Glen; Jalen Lewis, James
Monroe; Camden Longwell, Fairmont Senior; Xavier Lopez, Robert C. Byrd; Nick Marley, Frankfort; Jonathan Massie, Grafton; Devon Matzdorff, Wayne; Carson McComas, Lincoln County; Seth McIntyre, Liberty Harrison; Hayden Miller, Independence; Sam Milton, Man;
Billy Mitchem, Mingo Central; Jansen Moreland, Frankfort; Alex Oates, Keyser; Dominick Owens, Fairmont Senior; Toni Ovalle, Oak Hill; Lance Payton, Fairmont Senior; Jacob Perry, Keyser; Grant Postlethwait, East Fairmont; Logan Price, PikeView; Austin Ray, Mingo
Central; Dalton Roberts, River View; Brock Robey, Robert C. Byrd; Dakota Rohrbaugh, Petersburg; Peyton Sindledecker, Petersburg; Trenton Sorah, Scott; Zach Spencer, Herbert Hoover; Andrew Sponaugle, Robert C. Byrd; Michael Starkey, Roane County; Deacon Stearns,
Liberty Harrison; Andrew Stutler, Clay County; Thomas Talkington, Elkins; Dillon Taylor, Poca; Johnny Trail, Winfield; Robbie Valenti, Weir; Michael Watkins, Bridgeport; Hunter Watts, Wayne; Carson Winkie, Bridgeport;